Dantų balinimas |
Dantų balinimas - tai viena iš labiausiai paplitusių kosmetinio dantų gydymo procedūrų. Dantų balinimas- paprasčiausias būdas kiekvienam žmogui pasigražinti savo šypseną.
Pasaulyje dantų balinimas tai nėra nauja procedūra. Vandenilio peroksidas balinti dantims pradėtas naudoti jau daugiau kaip prieš šimtą metų. Moksliškai dantų balinimas vandenilio peroksidu pirmą kartą buvo pasiūlytas JAV odontologo Westlake 1895 "American Journal of Dental Science". Išbandyta daugybė įvairių medžiagų dantų balinimui, bet ligi šiol neatrasta nieko geriau už "seną gerą” vandenilio peroksidą arba karbamido peroksidą (silpna vandenilio peroksido forma). Visiems šiuolaikiniams balinimo būdams iš esmės naudojama ta pati cheminė medžiaga, tik skirtingų atmainų ir stiprumo. Daugelis tyrimų, atliktų įvairiose šalyse, patvirtina, kad sveikų dantų balinimas vandenilio peroksidu yra saugus, nepakeičia danties ir aplinkinių audinių struktūros. Nors yra daug mitų apie dantų balinimo kenksmingumą, jie neatitinka tiesos, net atvirkščiai - tai saugiausia kosmetinės odontologijos procedūra. Be abejo, dantų balinimas turi būti atliekamas laikantis nurodytų taisyklių ir sąlygų, prieš tai būtinai turi apžiūrėti balinimo specialistas odontologas. Šiai dienai 92% JAV pacientų balinasi dantis. Dantų balinimo būdai:
Rūkymas, kava, arbata, raudonas vynas, įvairūs dažantys maisto produktai ilgainiui balinimo efektą sumažina. Todėl po dantų balinimo lazeriu pacientui padaromos kapos gauto atspalvio palaikymui. Užtenka 1 kartą per pusmetį užsidėti kapas 3 valandoms ir galėsite ilgai džiaugtis NUOSTABIAI BALTA ŠYPSENA. Yra ir kitokių dantų balinimo būdų - spec. juostelės, lakai, balinančios pastos ir pan., bet tai mažiau efektyvūs būdai. Balinančios dantų pastos nuvalo apnašą nuo danties paviršiaus, tačiau chemiškai nebalina. Taigi tiek balinančios pastos, tiek profesionalus nuvalymas gali pašalinti spalvotą apnašą nuo dantų ir dėl to jie gali pašviesėti, tačiau tai nėra dantų balinimas. Norint danties atspalvio pokyčio, reikia balinti chemiškai. Paprastai peroksidas efektyviai pašviesina dantis, tačiau stebuklingų balinimo būdų, kurie visiems užgarantuotų sniego baltumo dantis, nėra. Dantų balinimo efektas visada būna individualus. Tai priklauso nuo danties struktūros, emalio storio, pigmento rūšies. Pasitaiko atvejų, kai dantis balinimui pasiduoda sunkiai. Negalima balinti dantų su nusidėvėjusiu emaliu, esant dantenų uždegimui, periodontitui. Šią procedūrą rekomenduojama atidėti nėščiosioms, maitinančioms moterims, asmenims iki 18 metų. Reikia žinoti, kad plombos, vainikėliai nebala, tad po balinimo gali tekti keisti arba koreguoti. |